ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

Мін’юст пропонує покрокову інструкцію, як зупинити цькування у школах

Якщо Ваша дитина постраждала від булінгу, потрібно зробити наступне:
– Звернутися до класного керівника, а в разі його/її неспроможності владнати ситуацію –  до завуча або директора школи.
– Найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини.
– Якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звертайтеся із заявою до поліції.
Якщо Вам потрібна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).
Якщо дитині потрібна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116 111.
Звертаємо увагу, що доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Пам’ятайте, якщо дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг),  батьки можуть бути притягнуті до адміністративної,  кримінальної або цивільної відповідальності.
Водночас відповідальність за деякі прояви булінгу (нанесення тілесних ушкоджень, побої, крадіжка та грабіж) наступає до досягнення дитиною 18 років.

Психологічна підготовка до ЗНО та до іспитів

Самодопомога для дорослих і дітей

Як підготувати дитину до школи.

Вплив телевізора на дитину

Пам’ятка батькам